Cooper Industries (NYSE: CBE) 2009 yılı itibari ile 5.1 milyon dolar cirosu olan dünya çapında bir üreticidir. Kuruluşu 1833 yılına uzanan Cooper’ ın değişmeyen kalıcı başarısının ardında etik kurallara uyarak ve müşteri isteklerini göz önünde bulundurarak, yenilikçi yaklaşımlar ve evrim geçiren piyasa koşullarına uyum olmuştur.

 

Cooper Fire Ürünleri Geniş Ürün Gamı İle Her Türlü Projeleriniz İçin Çözüm Sunmaktadır.

 

Avrupa standartlarına uygun üretilen COOPER Fire ürünlerinin tamamı LPCB, BOSEC, VDS gibi uluslararası onay kuruluşları tarafından sertifikalandırılmıştır. COOPER ürünlerinin ayrıca ABD standartlarına uygun versiyonları da bulunmaktadır. COOPER yangın alarm sistemleri Rusya ve BDT ülkelerinde istenen GOST sertifikalarına da sahiptir.

 

Yangın Alarm Kontrol Panelleri

CF3000

1,2 ve 4 loop seçenekleri bulunmaktadır. Üst düzey programlama fonksiyonlarına sahip olmakla birlikte kullanımı kolay, şık dizaynlı 120mm x 90mm geniş dokunmatik ekrana sahiptir. Üzerinde 96 adet yangın zonu LED'i bulunmaktadır. Her bir loop hattına 200 adede kadar adreslenebilir cihaz bağlamak mümkündür. 127 adet panel network edilebilmektedir. İstendiği takdirde panele dahili bir yazıcı entegre edilebilmektedir. Diğer tüm COOPER yangın alarm cihazlarıyla uyumlu çalışmaktadır. LPCB, VDS, BOSEC, CNBOP gibi uluslararası onay sertifikalarına sahiptir.

{google_docs}/indir/IA-CF3000-C-R1.pdf|width:600|height:840|{/google_docs}

CF1100/CF1200

1 ve 2 loop seçenekleri bulunmaktadır. 120mm x 90mm gelişmiş dokunmatik ekranı basit kullanıcı arayüzü ile kompakt bir yangın kontrol panelidir. Üzerinde 16 adet yangın zonu LED'i bulunmaktadır. Her bir loop hattına 200 adede kadar adreslenebilir cihaz bağlamak mümkündür. 127 adet panel network edilebilmektedir. Diğer tüm COOPER yangın alarm cihazlarıyla uyumlu çalışmaktadır.

 

300 Serisi Elektronik Adreslenebilir Yangın Alarm Dedektörleri

 

Optik Duman Dedektörü

Elektronik adreslenebilir. Dahili izolatör ünitesi bulunmaktadır. 360° görülebilir LED. Otomatik kirlilik kompanzasyonu. Düşük profilli, şık tasarım.


Çok Sensörlü Sıcaklık Dedektörü

77°C, 90°C sabit sıcaklık ve 60°C sıcaklık artış hızı dedektörü olarak kullanılabilir. Elektronik adreslenebilir. Dahili izolatör ünitesi bulunmaktadır. 360°görülebilir LED. Otomatik kirlilik kompanzasyonu. Düşük profilli şık tasarım.


Kombine Optik Duman-Sıcaklık Dedektörü

Ortamda sıcaklık oluşmuyorsa yanlış alarmları önlemek için duman sensörü hassasiyetini otomatik olarak düşürür. Sıcaklık algıladığında duman sensörünün hassasiyetini otomatik olarak yükseltir. Elektronik adreslenebilir. Dahili izolatör ünitesi bulunmaktadır. 360° görülebilir LED. Otomatik kirlilik kompanzasyonu. Düşük profilli, şık tasarım.

{google_docs}/indir/IA-SENSORS-C-R1.pdf|width:600|height:840|{/google_docs}

Elektronik Adreslenebilir Giriş Çıkış ve Denetim Modülleri

Tek Kanallı Giriş/Çıkış Modülü

Bağımsız olarak izlenip, programlanabilen tek kanallı Giriş/Çıkış modülü. Dahili kısa devre izolatörü. Loop hattı üzerinde tek bir adres işgal eder. Maksimum 1A çıkış.


230VAC Tek Kanallı Giriş/Çıkış Modülü

 

Bağımsız olarak izlenip, programlanabilen tek kanallı Giriş/Çıkış modülü. Dahili kısa devre izolatörü. Loop hattı üzerinde tek bir adres işgal eder.


3 Kanallı Giriş/Çıkış Modülü

Her biri bağımsız olarak izlenip, programlanabilen 3 kanallı Giriş/Çıkış modülü. Dahili kısa devre izolatörü. Loop hattı üzerinde tek bir adres işgal eder.


Bölge İzleme Modülü

Looptan beslemeli bölge izleme modülü. 20 adet konvansiyonel dedektör ve sınırsız sayıda yangın ihbar butonu bağlanabilir. Dedektör ve butonları ayrı zon yapmak mümkündür. Dahili kısa devre izolatörü.


Bölge İzleme Modülü

1 adet dedektör, 1 adet yangın ihbar butonu zonu, siren kontrol devresi, 2 adet sesli alarm çıkışı ve 1 adet alarm röle çıkışı mevcuttur. Dahili kısa devre izolatörü. Harici 24 VDC besleme gerektirir.

 

4 Kanallı Siren Kontrol Modülü

 

Her biri bağımsız programlanabilen 4 kanallı sesli alarm kontrol modülü. Loop hattı üzerinde tek bir adres işgal eder. 1 adet yangın röle çıkışı bulunmaktadır. Dahili kısa devre izolatörü. 220VAC harici besleme gerektirir, şebeke kesintisine karşı güç kaynağı bulunmaktadır.


Mini Giriş/Çıkış Modülleri

 

Dahili kısa devre izolatörü.
Standart giriş/çıkış modülü
Sesli alarm kontrol modülü
Işın Tipi uman dedektörü adresleme modülü
Yangın İhbar Butonları

Elektronik adreslenebilir, sıvaüstü, ankastre ve harici (IP65) tip olmak üzere 3 tip yangın ihbar butonu bulunmaktadır. Dahili kısa devre izolatörü.


Elektronik Adreslenebilir Soket Tipi Siren

Elektronik adreslenebilir bir dedektörle birlikte soket tipi siren olarak kullanılabileceği gibi tek başına siren olarak da kullanılabilir. Ses yüksekliği ve ton seçimi kontrol paneli üzerinden yapılır.


Soket Tipi Elektronik Siren ve Flaşör

Elektronik adreslenebilir bir dedektörle birlikte soket tipi flaşörlü siren olarak kullanılabileceği gibi tek başına flaşörlü siren olarak da kullanılabilir. Ses yüksekliği ve ton seçimi kontrol paneli üzerinden yapılır.
Elektronik Adreslenebilir Sirenler

Beslemesini loptan alır. Dahili izolatör ünitesi. Ses yüksekliği ve ton seçimi kontrol paneli üzerinden yapılır. IP42 ve IP66 modelleri bulunmaktadır.

Related Articles

Firmamız Hakkında

ALGI ELEKTRONİK GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ, elektronik güvenlik sistemleri alanında faaliyet göstermektedir. 

Sektörün ihtiyaçlarına uygun olarak kablolama ve altyapı hizmetleri, mühendislik ve projelendirme, eğitim ve danışmanlık konularında da faaliyet göstermektedir.

Devamı...

BİZE ULAŞIN

ÇAĞRI MERKEZİ

0850 302 81 51

ADRES

ARMAĞANEVLER MAH. DERE SK. NO:10/A ÜMRANİYE İSTANBUL